Ovogodišnja akcija «Nasmiješeno sunce», koju treću godinu za redom provodi Gradsko poglavarstvo u suradnji s turističkim zajednicama Grada i Županije te Obrtničkom i Gospodarskom komorom, završena je u subotu u Gradskoj loži, svečanom dodjelom priznanja najuspješnijima u turističkoj sezoni.

Uz prigodni program klape «Kaleta» i zakusku, priznanja ovogodišnjim laureatima dodijelio je član Poglavarstva za gospodarstvo, ujedno i predsjednik Povjerenstva ove akcije Kristijan Magaš, zahvalivši im tom prilikom na njihovom osobnom doprinosu
sve snažnijoj turističkoj prepoznatljivosti Zadra u zemlji i svijetu.

Starim kategorijama ove su godine pridružene i nagrade za čistača godine, kuhara, najuređeniju benzinsku postaju, kreativni novi suvenir, turističkog vodiča i policajca.
Nagrađeni su, tako, kao najbolji zadarski restoran, već drugu godinu za redom restoran Kornat, novootvoreni caffe bar i kao kafić godine, Studio Lik Ljubice Marčetić Marinović za kreativni suvenir, odnosno serija uporabnih blokova, Gordana Perić kao najbolji vodič, Ante Milin iz taverne Diklo kao konobar godine, Damir Antonina , kuhar restorana Kornat kao kuhar godine. Prodavačica godine je Sanja Marčev iz trgovine Lisca u Klaićevoj ulici, a najbolji policajac iz projekta «Policajac u zajednici» je Milivoj Štrenja iz 1. policijske postaje. Najboljim čistaćima postali su djelatnici Čistoće, dvojac s vlakića koji kruži Poluotokom Vladimir Bratović i Ante Miočić, najljepši izlog ima Art Dekor i cvjećarnica Natali. Najuređenija benzinska postaja je Inina na Voštarnici, dok je posebno priznanje zbog izgleda i obogaćivanja turističke ponude dobio Arsenal.