Dodjela certifikata ISO 9001:2008

U Maloj vijećnici Grada Zadra održana je dodjela certifikata ISO 9001:2008,  međunarodne norme koja propisuje sustav upravljanja kvalitetom.

Certifikat je dodijeljen nakon provedenog postupka  koji dokazuje da je sustav upravljanja kvalitetom u Gradu Zadru provjeren i da zadovoljava propisane zahtjeve.

Certifikat je, u ime certifikacijske kuće DSQ Zagreb d.o.o. zadarskom gradonačelniku Božidaru Kalmeti uručio Darko Hibler, direktor tvrtke DQS. Uz njih, dodjeli su prisustvovali i Katarina Dulibić i Ivan Bašić, djelatnici tvrtke DSQ, te zamjenici gradonačelnika Zvonimir Vrančić i Ivica Vlakić i Krešimir Karamarko i Grozdana Perić , pročelnici  upravnih odjela Grada Zadra.

Gradonačelnik je ovom prilikom istaknuo kako ga veseli da je Grad Zadar zadovoljio visoke standarde i dobio ovaj certifikat te dodao kako vjeruje da će rad gradske uprave biti još kvalitetniji i transparentniji. Dobivanjem ovog certifikata Grad Zadar još više stavlja naglasak na korisnike svojih usluga - građane, jer je dio procesa dobivanja certifikata i prikupljanje podataka o stupnju zadovoljstva građana uslugama koje Grad pruža, te aktivno sudjelovanje stanovnika u predlaganju optimalnih i inovativnih rješenja za rad gradske uprave i razvoj cijelog grada. Još jedna prednost certificaranja je dobivanje dodatnih bodova pri apliciranju za EU fondove, za one jedinice lokalne samouprave koje imaju ovaj certifikat.

Darko Hibler, direktor tvrtke DQS rekao je kako je Grad Zadar prvi od većih hrvatskih gradova koji je u posljednjih pet godina dobio certifikat ISO 9001:2008, zadovoljivši sve uvjete i zahtjeve, ali i kako je velik dio tih zahtjeva bio zadovoljen i prije početka ovog procesa.

Dodjela certifikata ISO 9001:2008 Dodjela certifikata ISO 9001:2008 Dodjela certifikata ISO 9001:2008 Dodjela certifikata ISO 9001:2008