Gradonačelnik Živko Kolega primio je danas u kratki posjet direktora turske luke Akdeniz, g. Efea Hataya.
G. Hatay je u trodnevnom posjetu Zadru i budućoj zadarskoj luci, kako bi se uspostavili poslovni kontakti i pripremila suradnja između dvije luke.
Postoji inicijativa za povezivanje Zadra i Akdeniza ro-ro brodovima, a isto tako i za uspostavljanje linije cruisera koji bi povezivali Zadar, Akdeniz i druge gradove na Mediteranu.
G. Hatay je odličnim ocijenio potencijal zadarske luke, obzirom na lokaciju same luke te izvrsnu povezanost sa zračnom lukom i autocestom.
Postoji velik neiskorišten potencijal za transport tereta iz Turske, preko Zadra pa dalje autocestom prema srednjoj i sjevernoj Europi.