Luka Gaženica danas je otvorila svoja vrata svim zainteresiranim građanima. U tijeku je II. faza izgradnje Luke, projekta vrijednog ukupno 236 milijuna eura, koji se financira preko zajmova EIB-a i njemačke razvojne banke KfW. Prva faza, koja je obuhvaćala zemljane radove, trajala je od svibnja 2009. do svibnja 2010. godine, a vrijednost radova iznosila je 43 milijuna eura. U drugoj fazi, koja je započela u listopadu 2010, izgradit će se potrebna infrastruktura, tj. potrebna pristaništa za trajekte, cruisere i ribarske brodove. Ti radovi vrijedni su 92 milijuna eura. U trećoj, završnoj fazi predviđena je izgradnja zgrade terminala i pratećih sadržaja, čime će Zadar dobiti moderno opremljenu luku kapacitiranu za prihvat najvećih putničkih i teretnih brodova.

Luka Gaženica danas je otvorila svoja vrata svim zainteresiranim građanima.  U tijeku je II. faza izgradnje Luke, projekta vrijednog ukupno 236 milijuna eura, koji se financira preko zajmova EIB-a i njemačke razvojne banke KfW.

Dan otvorenih vrata Luke Gaženica Dan otvorenih vrata Luke Gaženica Dan otvorenih vrata Luke Gaženica Dan otvorenih vrata Luke Gaženica