72. bojna Vojne policije dobila svoju ulicu

72. bojna Vojne policije dobila je danas svoju ulicu u Zadru. Svečanost imenovanja i otkrivanja natpisne ploče održana je na samom ulazu u grad čime je i na simboličan način istaknut doprinos ove postrojbe u obrani grada u Domovinskom ratu. Riječ je prometnici između dva raskrižja, od trgovačkog centra do naselja Crno, u smjeru ulaza na A1.

72. bojna Vojne policije osnovana je u prosincu 1991. godine u Splitu i kroz nju je prošlo preko 2500 pripadnika. O značaju ove postrojbe u obrani grada govorili su: u ime svih branitelja umirovljeni brigadir Hrvatske vojske Bruno Milin i zamjenik župana Božidar Longin. Gradonačelnik Božidar Kalmeta ovom je prigodom istaknuo da je iznimno ponosan, kao što su ponosni i svi građani ovoga grada, na sve zadarske ulice koje nose nazive slavnih braniteljskih postrojbi Hrvatske vojske koje su izvojevale pobjedu u Domovinskom ratu. Natpisnu ploču svečano su otkrili stožerni brigradir Marijan Biškić i ratni zapovjednik 3. satnije 72. bojne Vojne policije, Viktor Grancarić.