27. obljetnica 112. brigade HV-e
Sjećanje na poginule pripadnike 112. brigade.

U povodu obilježavanja 27. obljetnice 112. brigade HV-e, danas su na Gradskom groblju položeni vijenci i zapaljene svijeće u počast poginulim pripadnicima 112. brigade i svim braniteljima koji su svoje živote položili za slobodnu i neovisnu Hrvatsku. U ime Grada Zadra, vijenac i svijeću položila je zamjenica gradonačelnika, Jagoda Surać sa suradnicima, pročelnikom Mariom Pešutom i savjetnikom za branitelje, Tihomirom Bakarićem.

U temelje Hrvatske države, svoje je živote ugradilo 74 pripadnika ove legendarne zadarske postrojbe u Domovinskom ratu, dok se dvojica do danas vode kao nestali. Također, teže i lakše je ranjeno više od 300 pripadnika brigade. Za ukupan doprinos u razvoju hrvatske vojske, sudjelovanju u Domovinskom ratu i stvaranju i obrani samostalne i neovisne Republike Hrvatske, 112. brigada odlikovana je Redom Nikole Šubića Zrinskog za junački čin u ratu.

27. obljetnica 112. brigade HV-e 27. obljetnica 112. brigade HV-e 27. obljetnica 112. brigade HV-e 27. obljetnica 112. brigade HV-e