Grad Zadar, u svojstvu Naručitelja, kao partner na projektu „Zeleni otoci“, organizira radionicu za izradu programa/kurikuluma za školu u prirodi za djecu osnovnoškolskog uzrasta. JU „Natura – Jadera“, kao nositelj projekta „Zeleni otoci“ planira organizaciju nastave u prirodi na urbanim zelenim površinama s ciljem podizanja razine svijesti osnovnoškolske djece o ekološkim pitanjima. Radionica, čiji se voditelj traži putem ovog natječaja, namijenjena je svim osobama koje se izravno bave pitanjima zaštite okoliša i prirode i žele steći znanje o izradi kurikuluma nastave u prirodi te ga prenijeti učenicima ili zainteresiranim skupinama kroz organiziranu nastavu na prirodnim lokacijama. Glavna svrha je podizanje razine svijesti o postojanju i vrijednosti svih biljaka na našim gradskim zelenim površinama i šire.