Natječaj za radno mjesto

KLASA:    112-01/16-01/06

URBROJ: 2198/01-9-16-3

Zadar,  17.ožujka 2016.godine

U “Narodnim novinama” broj  23/16  dana 16.ožujka 2016. godine,  objavljen je javni natječaj za prijam u službu u Upravni odjel za komunalne djelatnosti Grada Zadra, na radno mjesto komunalni redar, na neodređeno vrijeme (1 izvršitelj/ica).

Tekst natječaja dostupan je ispod ove objave:

„JAVNI NATJEČAJ

za prijam u službu na neodređeno vrijeme u Upravni odjel za  komunalne djelatnosti   Grada Zadra  na radno mjesto:

komunalni redar - 1 izvršitelj/ica

Kandidati moraju ispunjavati opće uvjete za prijam u službu propisane u članku 12. stavak 1. ZSN-a: punoljetnost, hrvatsko državljanstvo i zdravstvenu sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta  na koje se osoba prima.

Kandidati moraju ispunjavati i posebne uvjete za prijam u službu:

-  srednja stručna sprema,upravne, ekonomske, opće, građevinske ili druge tehničke

   struke

-  najmanje 1  godina radnog iskustva u struci

- položen državni stručni ispit za rad u tijelima uprave ili bez položenog državnog

  stručnog ispita uz obvezu polaganja u zakonskom roku

Na natječaj se mogu javiti oba spola.

Služba se zasniva  na neodređeno vrijeme,  uz obvezni probni rad   od tri mjeseca.

U službu ne može biti primljena osoba za čiji prijam postoje zapreke iz članka 15. i članka 16. ZSN-ato znači da ; u službu ne može biti primljena osoba protiv koje se vodi kazneni postupak ili koja je pravomoćno osuđena za kazneno djelo, kao ni osoba kojoj je prestala služba u upravnom tijelu lokalne jedinice zbog teške povrede dužnosti u razdoblju od četiri godine od prestanka službe, te kojoj je prestala služba

u upravnom tijelu lokalne jedinice zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu u razdoblju od četiri godine od prestanka službe).

Prijavi na natječaj potrebno je priložiti slijedeće:

-  životopis,

dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslik važeće osobne iskaznice, putovnice ili

   domovnice)

preslik svjedodžbe kao dokaz  o završenoj srednjoj stručnoj spremi i traženoj struci

- dokaz o radnom iskustvu- elektronički zapis (u slučaju da je osiguranik podnio zahtjev u elektroničkom obliku preko korisničkih stranica Hrvatskoga zavoda za mirovinsko osiguranje), odnosno potvrdu o podacima evidentiranim u matičnoj evidenciji Hrvatskoga zavoda za mirovinsko osiguranje koju Zavod na osobno traženje osiguranika izdaje na šalterima područnih službi/ureda Hrvatskoga zavoda za mirovinsko osiguranje.

- izvornik uvjerenja da protiv kandidata nije pokrenut istražni ili  kazneni postupak

 (ne   starije od 6   mjeseci).

- preslik uvjerenja  o položenom državnom stručnom ispitu (ako je položen)

- vlastoručno potpisanu izjavu da za prijam u službu ne postoje zapreke iz članaka 15. i 16. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi .

Prijavi na natječaj prilažu se čitke i pregledne preslike dokumenata. Preslike traženih priloga ne moraju biti ovjerene. Izabrani kandidat dužan je prije donošenja rješenja o prijmu na neodređeno vrijem dostaviti na uvid originalne dokumente.

Ako kandidat ostvaruje pravo na prednost pri zapošljavanju prema posebnom zakonu dužan je u prijavi na javni natječaj pozvati se na to pravo i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Urednom prijavom smatra se prijava koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju.

Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti dostavlja izabrani kandidat, a prije donošenja rješenja o prijmu u službu.

Osobe  koje ne podnesu pravodobne i uredne prijave  ili ne ispunjavaju formalne uvjete iz natječajane smatraju  se kandidatima  prijavljenim  na natječaj.

Za kandidate prijavljene na javni natječaj koji ispunjavaju formalne uvjete  provest će se testiranje  radi provjere znanja i sposobnosti  putem pisanog testiranja i intervjua.

Ako kandidat ne pristupi provjeri, smatra se da je povukao prijavu na javni natječaj”

Rok za podnošenje prijava na javni  natječaj istječe dana 24.ožujka 2016.godine.

 Opis poslova i zadaća za radno mjesto komunalni redar:

  • vrši nadzor nad provedbom odredbi komunalnog reda i propisa donesenih temeljem Zakona o komunalnom gospodarstvu iz nadležnosti komunalnog redarstva i drugih propisa;
  • izriče mandatne kazne i predlaže pokretanje prekršajnog postupka;
  • vodi upravni postupak;
  • posebnom iskaznicom dokazuje svoje službeno svojstvo;
  • obvezatno nosi odgovarajuću službenu odoru koju propisuje Gradonačelnik;
  • obavlja i druge poslove po nalogu pročelnika i zamjenika pročelnika upravnog odjela.

 Pravni izvori za pripremanje kandidata  za provjeru su sljedeći:

  • Statut Grada Zadra („Glasnik Grada Zadra“, broj 9/09, 28/10, 3/13, 9/14 i 2/15 – pročišćeni tekst)
  • Odluka o komunalnom redu („Glasnik Grada Zadra“, broj 3/08 i 13/09)
  • Odluka o reklamiranju na području Grada Zadra  („Glasnik Grada Zadra“, broj 28/10, 4/11, 4/12 i 14/13)
  • Odluka o obavljanju dimnjačarskih poslova („Glasnik Grada Zadra“, broj 16/13)
  • Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi („Narodne novine“, broj 86/08 i 61/11)
  • Zakon o komunalnom gospodarstvu („Narodne novine“, broj 26/03 – pročišćeni tekst, 82/04, 178/04, 38/09, 79/09, 153/09, 49/11, 84/11, 90/11, 144/12, 94/13, 153/13, 147/14 i 36/15)
  • Zakon o građevinskoj inspekciji („Narodne novine“, broj 153/13)
  • Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima („Narodne novine“, broj 79/14 i 41/15 i 75/15)

Koeficijent složenosti poslova radnog mjesta – komunalni redar je 1, 536. Plaću službenika čini umnožak koeficijenta složenosti poslova utvrđenog za radno mjesto na koje je raspoređen  i osnovice za izračun plaće, uvećan za 0,5% za svaku godinu  radnog staža.

Za svaki dio provjere kandidatima se dodjeljuje  broj bodova od 1 do 10.

Intervju će biti proveden samo s kandidatima koji su ostvarili najmanje 50 % ukupnog broja bodova na pisanom testiranju. Vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata (pisano testiranje i intervju)  bit će objavljeno na ovoj web stranici, te na oglasnoj ploči u predvorju Grada Zadra, Narodni trg 1, najmanje pet dana prije održavanja provjere. Smatra se da je  kandidat koji nije pristupio prethodnoj provjeri znanja povukao prijavu na natječaj.

Prijave na natječaj podnose se neposredno u pisarnici Gradske uprave Grada Zadra na adresi Narodni trg 1  ili poštom na adresu: Grad Zadar , Narodni trg 1, Upravni odjel za gradsku samoupravu i opće poslove-Odsjek za kadrovske poslove u  roku od 8 dana od dana objave u „Narodnim novinama”, odnosno do 24.ožujka 2016. godine.

Kandidat može tijekom natječajnog     postupka pisanim putem povući prijavu.

 POVJERENSTVO ZA PROVEDBU JAVNOG NATJEČAJA