Natječaj za prijam u službu

KLASA:     112-01/17-01/42

URBROJ:  2198/01-8 -17-3

Zadar,      09. studenog 2017.godine

U “Narodnim novinama” broj 108/2017.godine dana 8.studenog 2017.godine pročelnik Upravnog odjela za EU fondove Grada Zadra raspisao je javni natječaj za prijam u službu u Upravni odjel za EU fondove, na radno mjesto savjetnika za provedbu ITU mehanizma ( 1 izvršitelj/ica).

Služba se zasniva na neodređeno vrijeme, uz obvezni probni rad od tri mjeseca.

Rok za podnošenje  prijava na javni natječaj je 8 dana od dana objave javnog natječaja u „Narodnim novinama“, odnosno  do 16.studenog 2017.godine.

OPIS POSLOVA RADNOG MJESTA:

• u suradnji s voditeljem Odsjeka planira aktivnosti kako bi se osiguralo njihovo kvalitetno i pravovremeno provođenje
  • pruža savjetodavnu potporu za potrebe provedbe ITU mehanizma
  • organizira, koordinira i sudjeluje u pripremi i izradi poziva na dostavu projektnih prijedloga;
  • organizira, koordinira i daje upute za vrednovanje i odabir projektnih prijedloga;
  • radi na pripremi i ažuriranju nacrta Priručnika o postupanju, slijedeći naputke i smjernice Upravljačkog tijela
  • sudjeluje u izradi plana provedbe ITU mehanizma u Urbanog područja Zadar;
  • surađuje sa Upravljačkim tijelom za OPKK,Upravljačkim tijelom za OPULJP, te Posredničkim tijelom 2 u OPKK
  • priprema periodična izvješća UT-u za OPKK/ UT-u za OPULJP
  • sudjeluje u procjeni i definiranju rizika za poslove u svojoj nadležnosti,

Koeficijent složenosti poslova radnog mjesta savjetnik je 2,286, uz osnovicu za izračun plaće, uvećan za 0,5 % za svaku navršenu godine radnog staža.

Za kandidate prijavljene na javni natječaj koji  ispunjavaju formalne uvjete  provest će se testiranje  radi provjere znanja i sposobnosti  putem pisanog testiranja i intervjua uz provjeru znanja engleskog jezika u pismu i  govoru.

Za svaki dio provjere kandidatima se dodjeljuje  broj bodova od 1 do 10.

Intervju se provodi  samo s kandidatima koji su ostvarili najmanje 50 % ukupnog broja bodova iz svakog dijela provjere znanja i sposobnosti. Ako kandidat ne pristupi prethodnoj provjeri znanja i sposobnosti smatrat će se da je povukao prijavu na  natječaj.

PRAVNI IZVORI ZA PRIPREMANJE KANDIDATA ZA PISANO TESTIRANJE:

• Statut Grada Zadra („Glasnik Grada Zadra“, br. 9/09, 28/10, 3/13, 9/14 i 2/15 – pročišćeni tekst),
  • Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (“Narodne novine” br. 86/08 i 61/11),
  • Zakon o regionalnom razvoju („Narodne novine“ 147/2014)
  • Zakon o uspostavi institucionalnog okvira za provedbu europskih strukturnih i investicijskih fondova u Republici Hrvatskoj u financijskom razdoblju 2014.-2020. („Narodne novine“ 92/14)
  • Operativni program „Konkurentnost i kohezija“
  • Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali“
  • Strategija razvoja urbanog područja Zadra 2014.-2020.(Poglavlje 5.)
  • Zakon o javnoj nabavi (NN 120/2016) Dio prvi: Osnovne odredbe i Dio drugi: Sklapanje ugovora o javnoj nabavi za javne naručitelje
  • Uredba (EU) br. 1303/2013 Europskog parlamenta i Vijeća od prosinca 2013. o utvrđivanju zajedničkih odredbi o Europskom fondu za regionalni razvoj, Europskom socijalnom fondu, Kohezijskom fondu, Europskom poljoprivrednom fondu za ruralni razvoj i Europskom fondu za pomorstvo i ribarstvo te o stavljanju izvan snage Uredbe  Vijeća (EZ) br. 1083/2006 od 11. srpnja 2006.  – članak 36. i 96.
  • Uredba (EU) br. 1301/2013 Europskog parlamenta i Vijeća od 17. prosinca 2013. o Europskom fondu za regionalni razvoj i o posebnim odredbama o cilju „Ulaganje za rast i radna mjesta” te stavljanju izvan snage Uredbe (EZ) br. 1080/2006 – članak 7., 8. i 9.
  • Uredba o tijelima u sustavima upravljanja i kontrole korištenja Europskog socijalnog fonda, Europskog fonda za regionalni razvoj i Kohezijskog fonda, u vezi s ciljem „Ulaganje za rast i radna mjesta“ („Narodne novine“ br. 107/14, 23/15, 129/15, 15/17 i ispravak 18/17)

Vrijeme održavanja prethodne provjere znanja i sposobnosti kandidata (pisano testiranje i intervju uz provjeru znanja engleskog jezika u pismu i govoru )  bit će objavljeno na ovoj web stranici, te na oglasnoj ploči u predvorju Grada Zadra, Narodni trg 1, najmanje pet dana prije održavanja provjere. Prijave na javni natječaj  podnose se neposredno u pisarnici Gradske uprave Grada Zadra na adresi Narodni trg 1  ili poštom na adresu: Grad Zadar, Narodni trg 1, Upravni odjel za gradsku samoupravu i opće poslove - Odsjek za kadrovske poslove u  roku od 8 dana od dana objave  u „Narodnim novinama“,  odnosno do 16.studenog 2017.godine. O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Po izvršnosti rješenja o prijmu u službu, kandidatima koji ne budu primljeni putem pošte biti će  vraćena dokumentacija priložena prijavi.

Kandidat može tijekom natječajnog   postupka pisanim putem povući prijavu.

POVJERENSTVO ZA PROVEDBU NATJEČAJA