Koncertom ansambla Philomusici u srijedu, 10. srpnja, ispred Muzeja antičkog stakla, obilježena je druga godišnjica upisa na Popis svjetske baštine transnacionalnog serijskog kulturnog dobra "Obrambeni sustavi Republike Venecije u razdoblju od 15. do 17. stoljeća".

Prije koncerta publici se obratio Miljenko Domijan, glavni koordinator tog zajedničkog projekta Italije, Crne Gore i Hrvatske,  koji je Zadar upisao na mapu UNESCO-a, jednom zauvijek. Domijan je ukazao na značaj projekta i podsjetio na bogatstvo zadarske kulture 16. i 17. stoljeća.

Članovi ansambla predvođeni briljantnim tenorom Vincentom Lesageom, oduševili su interpretacijama djela talijanskih, nizozemskih, njemačkih, poljskih, španjolskih i hrvatskih majstora rane glazbe.

Renesansna glazba na bastionu svete Marcele oživjela duh vremena gradnje zadarskih bedema!  Renesansna glazba na bastionu svete Marcele oživjela duh vremena gradnje zadarskih bedema!  Renesansna glazba na bastionu svete Marcele oživjela duh vremena gradnje zadarskih bedema!  Renesansna glazba na bastionu svete Marcele oživjela duh vremena gradnje zadarskih bedema!