Za promet otvoreno obnovljeno raskrižje kod Vruljice
Na raskrižju dva nova skretača, nova infrastruktura i javna rasvjeta.

Jutros je za sav promet otvoreno obnovljeno raskrižje Ulica Josipa Jurja Strossmayera i Ivana Mažuranića kod Vruljice. Tim povodom obišao ga je gradonačelnik Branko Dukić sa suradnicima. Ovom prigodom najavljeno je i kako će radovi na spajanju Benkovićeve s Putom Nina biti gotovi do 30. lipnja 2018.

Uz isprike građanima zbog gužvi uzrokovanih radovima s kojima se krenuo početkom listopada  gradonačelnik Dukić je istaknuo kako je obnova prometnog raskrižja uz ostalo i doprinos uspješnijoj turističkoj sezoni, a pročelnik Darko Kasap precizira u što je utrošeno 3 milijuna kuna koliko su stajali radovi: Uz pomoć MUPA koji je sufinancirao sa 70 posto radove ovo je već treće raskrižje obnovljeno na ovaj nači, a dobili smo novo semaforizirano raskrižje sa dva lijeva skretača, novi standard za invalide, novi senzori za sve smjerove i pješake i vozila, ovisno o kolčiini prometa.  Nije nam išlo na ruku baš vrijeme ni druge okolnosti ali smo uspjeli dovršiti prije Božića. Ovim ćemo smanjiti prometne gužve na području grada Zadra, ustvrdio je Kasap.

Rekonstrukcijom  raskrižja potvrđena je dobra suradnja MUP-a s gradom Zadrom, potvrdio je i Božidar Budiša iz zadarske PU. Podsjetio je kako je MUP sufinancirao i obnovu rotora kod Čistoće te onoga na Putu Murvice, a rezultat je gotovo sto posto poboljšana sigurnost sudionika u prometu, tvrdi Budiša: Samo kod Čistoće na tom križanju u zadnjih godinu dana nema ni jedne nesreće a imali smo svaki mjesec nekoliko i to sa teškim posljedicama.

S jutrošnjeg zbivanja i informacija kako će strpljenja zbog radova  na spajanju Benkovićeve s Putom Nina i Putom Bokanjca trebati još 6 mjeseci jer je predviđeni rok za završetak radova u tom dijelu grada 30. lipnja iduće godine.

Izvor: HR Radio Zadar

Raskrižje Ulica Josipa Jurja Strossmayera i Ivana mažuranića - sažetak:

• Radovi na izgradnji raskrižja ulica Josipa Jurja Strossmayera i Ivana Mažuranića započeli su postavljanjem privremene prometne regulacije u utorak 3. listopada 2017. u 10 sati.
  • Predviđeni rok za izvođenje radova je tri mjeseca od dana uvođenja izvođača u posao, do 3. siječnja 2018.
  • Vrijednost radova je 2.996.135,00kn s PDV-om.
  • Grad Zadar je s Ministarstvom unutarnjih poslova potpisao Sporazum o sufinanciranju radova na sanaciji opasnih mjesta. Ministarstvo unutarnjih poslova sudjeluje s iznosom od 2.200.625,00 kn.
  • Izvođač radova je Vodoinstalacija d.o.o.
  • Za nadzornu službu odabrana je tvrtka Donat d.o.o.. Ista tvrtka izradila je i projekt izgradnje predmetnog raskrižja.
  • Na glavnom prometnom pravcu u ulicama Josipa Jurja Strossmayera i Oko Vrulja izgrađeni su trakovi za lijevo skretanje čime su se na ovom raskrižju smanjile prometne gužve.
  • Postavljeni su novi semafori i semforski uređaj što je dodatno ubrzalo odvijanje prometa.
  • Postavljena je nova javna rasvjeta
  • Obnovljena je oborinska odvodnja i vodovodna mreža

Raskrižje Ulica Benka Benkovića, Put Boanjca i Put Nina - sažetak:

• Radovi na izgradnji raskrižja ulica Benka Benkovića, Put Bokanjca i Put Nina započeli su 15. listopada 2017.
  • Predviđeni rok za završetak radova je do 30. lipnja 2018.
  • Vrijednost radova je 6.267.458,13kn s PDV-om.
  • Izvođač radova je Vodoinstalacija d.o.o.
  • Za nadzornu službu odabrana je tvrtka GiN d.o.o.. Ista tvrtka izradila je i projekt izgradnje predmetnog raskrižja.
  • Predmetnim projektom predviđena je izgradnja semaforiziranog raskrižja čime će se omogućiti ravnomjerno uključivanje u promet vozilima iz svih  smjerova.Ulica Put Nina povezat će se nogostupom s ulicom Put Bokanjca.
  • Projektom je predviđena izgradnja nove javne rasvjete
  • Izgradnja nove oborinske i fekalne odvodnje
  • Rekonstrukcija postojeće vodovodne mreže