Sljedeći tjedan obilježava se Europski tjedan mobilnosti pod sloganom “ZADAR ĐIRA I KOMBINIRA”
Uključite se u dane bez automobila!

Grad Zadar u suradnji s Agencijom za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA, od 16. do 22. rujna obilježava Europski tjedan mobilnosti. Ova europska inicijativa potiče male i velike gradove na uvođenje i promicanje održivih prijevoznih sredstava i poziva ljude da iskušaju alternative vožnje automobilom.  Osnovni dugoročni cilj EU-a je ne korištenje automobila koji koriste konvencionalna goriva do 2050. godine.

Poseban naglasak inicijative “Zadar đira i kombinira” u sklopu tjedna mobilnosti, stavljen je na promociju javnog prijevoza, biciklizma i šetanja. Promjenama navika i načina kojima svakodnevno idemo na posao ili u kupovinu, školu ili na fakultet, možemo značajno doprinijeti smanjenju gužvi, zdravijem življenju i poboljšanju ukupne kvalitete života u gradu.

Program tjedna mobilnosti uključuje brojne aktivnosti u petak 21. i subotu 22. rujna 2018., kada će biti organizirane nagradne igre, panel diskusije, igre za najmlađe, izložbe i razne druge aktivnosti s ciljem animacije građana.

Službeni program Tjedna mobilnosti u Zadru možete preuzeti na sljedećem linku: shorturl.at/dmzP6

Pratite nas na našoj službenoj Facebook stranici – Europski tjedan mobilnosti - Zadar