Prvi prekogranični sastanak u projektu „Zeleni otoci“

U sklopu projekta „Zeleni otoci“ jučer je u gradskoj Velikoj vijećnici, s početkom u 11 sati održan prvi prekogranični sastanak projektnih partnera, na kojem su u prisustvovali predstavnici partnerskih organizacija te članovi projektnog tima.Projekt ukupne vrijednosti 523.417,49 EUR (za HR i BiH stranu) sufinancira Europska unija u sklopu IPA prekograničnog programa Hrvatska - Bosna i Hercegovina 2007. – 2013. Nositelj projekta je Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Zadarske županije Natura Jadera, dok su projektni partneri Općina Bosanska Krupa, Zadarska Županija, Općina Bihać, Grad Zadar te PLOD Centar – Centar za promociju lokalnog razvoja (BiH).

Projekt „Zeleni otoci“ ima za cilj pridonijeti poboljšanju kvalitete života kroz promociju okoliša, putem zajedničkih aktivnosti očuvanja i zaštite prirode Zadarske županije i Unsko - sanskog kantona. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za provedbu aktivnosti na području Republike Hrvatske vrijedan je 313.939,95 EUR, a bit će proveden u suradnji triju partnerskih organizacija (Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Zadarske županije Natura Jadera, Zadarska županija i Grad Zadar). Sama provedba započela je 18. svibnja 2013. godine i trajat će dvije godine, a obuhvatit će, pored ostalog, hortikulturalno-građevinski radove u perivoju kraljice Jelene Madijevke i perivoju Vladimira Nazora u Zadru, uspostavu zajedničkog sustava upravljanja odabranim zelenim površinama u GIS aplikaciji, organiziranje obrazovnog programa nastave u prirodi te razne oblike promidžbe i jačanja svijesti o zaštiti okoliša.

Na sastanku su predstavljene do sada provedene aktivnosti u projektu te usuglašen daljnji tijek provedbe projekta. Također je utvrđen je sadržaj Memoranduma o razumijevanju između projektnih partnera kojeg su u ime projektnih partnera potpisali g. Mirko Đinđić, direktor Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Zadarske županije, gđa. Esma Hergić, predstavnicaOpćine Bosanska Krupa,g. Rudolf Dvorski, dožupan Zadarske županije, g. Emdžad Galijašević, načelnik Općine Bihać, g. Ivica Vlakić, dogradonačelnik Zadra igđa. Zrinka Delić, direktorica Plod Centra za promociju lokalnog razvoja Bihać.