"U slast!"
Izložba NMZ-a u Kneževoj palači

Izložba „U slast!“ prilog je Narodnog muzeja Zadar ovogodišnjoj  24. Edukativnoj muzejskoj akciji  na temu (Pre)hrana i Međunarodnom danu muzeja, 18. svibnja.

Izložba prikazuje odabrane predmete iz fundusa četiriju muzejskih odjela što ukazuje na raznolikost i slojevitost prehrane u kulturno-povijesnom, tradicijskom, umjetničkom i prirodnoznanstvenom kontekstu.

Uz otvorenje izložbe, prof. kuharstva, Renato Kraljev, predstavit će autohtona jela Zadarske županije. Izložbu organiziraju Pedagoška i Dokumentacijska služba, uz stručnu suradnju kustosa iz Galerije umjetnina, odjela Muzej grada Zadra te Prirodoslovnog i Etnološkog odjela.

Izložba se može besplatno razgledati u Edukativnoj dvorani Kneževe palače od 15. do 22. svibnja 2019.

Kneževa palača – Edukativna dvorana
15.