Sunce, neiscrpni izvor energije
Zajednica tehničke kulture Zadarske županije i Društvo energetičara Zadar

Zajednica tehničke kulture Zadarske županije i Društvo energetičara Zadar organiziraju predavanje Sunce, neiscrpni izvor energije.

U srijedu, 24. travnja 2019. godine, Duško Kraljev, dipl. ing. fizike, meteorolog, održat će navedeno predavanje. Kraljev se već više od 40 godina bavi fizikom atmosfere i prognozom. Gotovo cijeli svoj radni vijek proveo je u  Hrvatskoj kontroli letenja. Bio je predavač na Pomorskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, i u Zadru. Pisac je prvog priručnika za zrakoplovne meteorološke motritelje u Republici Hrvatskoj. Napisao je klimatsku monografiju grada Zadra, Biograda i Zadarske županije. U tiskovinama je objavio više tisuća članaka te održao na stotine javnih predavanja iz meteorologije i fizike atmosfere. Bio je dugogodišnji predsjednik Zajednice tehničke kulture Zadarske županije.

Sadržaj predavanja:

• Sunce, zvijezda, veličina, procesi
  • Snaga i energija  sunčeva zračenja
  • Mjerenje ozračenosti, godišnja ozračenost u RH
  • Korištenje sunčeve energije
  • Grijanje pasivno i aktivno.

Sunce, neiscrpni izvor energije
Srijeda, 24.4.2019.