Kino Zona I Diego Maradona

Projekcija dokumenarnog filma Diego Maradona o najkontroverznijoj ličnosti nogometne povijesti, na programu Kino Zone je 31. siječnja, u 20 sati.

Dana 5. srpnja 1984. godine, Diego Maradona stigao je u Napulj za tada rekordni iznos i u sljedećih sedam godina otvorio se pakao. Najslavniji nogometni genij svih vremena, i najdisfunkcionalniji grad u Europi, bili su savršeni jedno za drugo. Maradona je bio blagoslovljen na terenu, ali proklet izvan njega; ovaj karizmatični Argentinac vrlo je brzo odveo Napoli do njihovog prvog naslova prvaka. Snovi su bili ispunjeni. Ali, postojala je i cijena… Diegu je bilo dopušteno da radi sve, dok god je na terenu izvodio čuda, ali, kada je magije nestalo, on je postao zatočenikom grada.

Ulaznice po cijeni od 20 kn možete kupiti u uredu Centra nezavisne kulture (preko puta pošte na Relji) svakog radnog dana od 8 do 14 h, te ispred ulaza u Koncertnu dvoranu Kneževe palače 45 minuta prije početka projekcije.

Kino Zona I Diego Maradona