Izložba

U ponedjeljak, 1. travnja 2019., s početkom u 19 sati, u Gradskoj loži, otvara se izložba pod nazivom Izvori.

Riječ je o drugoj samostalnoj izložbi akademskog slikara Mirka Marušića. Protagonisti Marušićevih slika su ljudi u skafanderima i gas maskama u okruženju kataklizme, požara naftnih polja, nuklearne katastrofe, općega uništavanja, i ekološke propasti (Žuti tragovi, Izvori čovjekovog postojanja, U korak s kontaminacijom). Također, svojim stvaralaštvom, slikanjem, opisuje prirodu (Jezik prirode i Forme prirode) koja bi trebala biti savršena, ne uništavana od strane čovjeka. Slikarstvo ovog mladog umjetnika određuju dvije riječi: energija i modernost. Kako je dr. sc. E. Quin rekao: „Zato njegove slike jednostavno treba doživljavati, jer i jesu rezultati unutarnjega doživljavanja svijeta i života, a ne u njima tražiti nalickanu ljepotu po ukusu svačijega empirijskog dopadanja.“

Izložba će biti otvorena do 10. travnja 2019. godine.

Ponedjeljak, 1.4.2019., 19 h

Gradska loža